• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Veteriner Hekimler TJK’ya Tepkili

Veteriner Hekimler TJK’ya Tepkili

ABONE OL
Nisan 4, 2020 18:54
Veteriner Hekimler TJK’ya Tepkili
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK), Türkiye genelinde 30’u veteriner hekim, 100’den fazla personelini işten çıkarmasına tepki gösterdi

Görevine son verilen personelin, hayvan sağlığı hizmeti vererek sistemin ‘belkemiğini’ oluşturduğunu belirten Köse, TJK’nın hatalı yönetildiğini ve yanlış mevzuat değişiklikleri yapıldığını savundu. Köse şöyle konuştu:

“Yapılan hatalar sonucu hem ekonomik açıdan, hem istihdam hem de atçılığımız açısından önemli sorunlar ortaya çıkmıştır. Yıllardır yapılan ıslah çalışmalarının zarar görmemesi, hayvan refahı ve toplum sağlığının korunması için bugüne kadar belirlediğimiz diğer sorunlar da dikkate alarak veteriner hekimlerin ve yardımcı sağlık personeli sayısının artırılması gerekmektedir. TJK bünyesinde verilen veteriner sağlık hizmetlerinin yasaya uygun olarak meslek odalarının belirlediği şekilde uygulanmalıdır. Yabancı hekim çalıştırılmasının önlenmesi, reçetesiz ve kaçak ilaç kullanımının ve hekim olmayanların sağlık hizmeti vermesinin önlenmesi için denetimin arttırılması zorunludur. Son dönemde yapılan hatalı uygulamalardan da bir an önce geri dönülmelidir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.