• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Sağlık Personeli Olmayan Sağlık Personeli

Sağlık Personeli Olmayan Sağlık Personeli

ABONE OL
Aralık 10, 2021 15:08
Sağlık Personeli Olmayan Sağlık Personeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir türlü sağlık personeli olamayan Sağlık İl Müdürlüğü’nde görevli meslektaşımızı Coronavirüs nedeniyle kaybettik.

İlimizde yaklaşık 2 hafta önce Coronavirüse yakalanan, Sağlık İl Müdürlüğünde çalışan ve zoonoz hastalıklar konusunda son derece yetkin, bu konuda herkesin danıştığı, meslektaşımız Veteriner Hekim Fuat GÜNEŞ’i kaybettik. Sağlık İl Müdürlüğünde; ‘’Bulaşıcı Hastalıklar ve Tüberküloz Biriminde görevli ana sağlık personeli sayılmıyordu. Adana Veteriner Hekimler Odası olarak biliyoruz ki meslektaşımız özlük hakları konusunda da ciddi mücadele veriyordu. Onun bıraktığı mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız. Sağlıkta şiddet yasası çıktı Veteriner Hekimler bunun dışında tutuldu. Daha önce, fiili hizmet yasasından yararlanan meslek gruplarının başında yer alan Veteriner Hekimlik eşitlik ilkesine aykırı bulunarak fiili hizmet yasası iptal edildi. Yeni düzenlemede Veteriner Hekimler dışında tutuldu. Son olarak ta ( kesinlikle hak ediyorlar buna hiçbir itirazımız yok ) Doktorlara, Diş Hekimlerine yapılan ya da yapılacağı söylenen özlük haklarındaki iyileştirmede Veteriner Hekimler yok sayıldı. Kamuda çalışan meslektaşlarımızın klinikleri kapatılırken ‘’ sağlık hizmetlerinde sayılan Veteriner Hekimler ‘’ yapılan iyileştirmelerde bunun dışında tutuldu. Yok sayılmayı, kabul etmemizin Fuat GÜNEŞ’in anısına da saygısızlık olarak algılıyoruz ve mücadeleye devam edeceğiz.

Tüm Dünya’da sağlık ‘’Tek Sağlık ‘’ olarak değerlendirilirken ülkemizde Veteriner Hekimlerin bu işin dışında tutulması anlaşılabilir değildir.

Unutmayalım; Dünya’da gelişmiş adledilen ülkelerin kişi başına hayvansal protein tüketimi sömürge adledilen  ya da az gelişmiş ülkelerin 5 – 10 katıdır. ‘’Dünyada bugün et yiyen ülkeler ot yiyen ülkeleri yönetiyor’’ sağlıklı hayvansal proteinlerin tüketilebilmesinin olmazsa olmazı Veteriner Hekimler, sağlıklı nesillerin yetiştirebilmesinin olmazsa olmazı da hayvansal proteinlerdir.

Bu vesileyle meslektaşımız Fuat GÜNEŞ’i de rahmetle anıyoruz.

Saygılarımızla …

Nihat KÖSE
Oda başkanı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r