• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Ceyhan Barınağı Mercek Altında

Ceyhan Barınağı Mercek Altında

ABONE OL
Nisan 4, 2020 18:52
Ceyhan Barınağı Mercek Altında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Valiliği İl Hayvanları Koruma Kurulu kararı ile oluşturulan komisyon Ceyhan  Barınağında incelemelerde bulundu.Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse barınağın Veteriner Hekim eksikliğinin kabul edilemez olduğunu belirterek en kısa zamanda bu sorunun giderilmesi gerektiğini belirtti.

Ceyhan ilçesindeki Veterinerlik Fakültesi, Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Barınağı ziyaretini gerçekleştiren Komisyon sokak hayvanları sorunlarını görüştü. Adana Orman Su İşleri Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Veteriner Odası Başkanlığı, Hayvan Sağlığı İl Şube Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veterinerlik Fakültesi ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği temsilcilerinden oluşan komisyon üyeleri ilk olarak Ceyhan Veterinerlik Fakültesi Dekanı Mehmet Çelik ile görüştü. Komisyon, sahipsiz sokak hayvanları sorununa çözüm amaçlı yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu. Dekan Mehmet Çelik ile Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı ile yapılan görüşmede Barınakta yapılması gereken tadilat ve veteriner eksikliği gündeme getirildi. Belediye Başkanı Alemdar Öztürk en kısa zamanda Ceyhan Barınağı için Veteriner hekim alımı yapacaklarını ve sokak hayvanları konusunda çözüm için Belediye olarak gereken hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Ceyhan Barınağını gezen komisyon burada bulunan sokak hayvanlarının koşullarını inceledi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.