Barınakta temizlik yapıp, sokak hayvanlarını besliyorlar

Barınakta temizlik yapıp, sokak hayvanlarını besliyorlar

Edirne’nin Keşan ilçesinde Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği üyesi hayvanseverler, corona virüsü tedbirlerine dikkat ederek, günlerinin bir bölümünü derneğe ait ‘can evi’ olarak adlandırılan barınakta temizlik yapıp, sokak hayvanlarını besleyerek geçiriyor.

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği üyeleri, corona virüse karşı alınan tedbirlere dikkat ederek, günün belirli saatlerinde, sırayla İspat Cami Mahallesi’ndeki derneğe ait ‘can evi’ olarak adlandırılan barınağa gidiyor.

Hayvanseverler, temizlik yapıp, sokak hayvanlarını besliyor ve yaralı hayvanların ilaçlarını vererek, bakımı gerçekleştiriyor. Beslenme imkanı azalan sokak hayvanları için de belediye ekipleriyle birlikte şehir genelinde belirli noktalara mama dağıtılıyor.

‘HER GÜN BUNU YAPMAK ZORUNDAYIZ’

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci, corona virüsle ciddi mücadele yürütüldüğünü belirterek, “Bizler, sokak canlarını beslemek ve koruma zorundayız. Zaman zaman dışarı çıkmak zorundayız. Her gün, belirli saatlerde ‘can evi’mize geliyoruz. Burada yeni doğum yapan, sakat, yaralı, uyuzlu ve yavru köpeklerimiz var. Her gün saat 11.00’de buraya gelip, onların temizliğini yapıp, ilaçlarını ve mamalarını veriyoruz. Her gün bunu yapmak zorundayız. Sayımız da az. Sırayla gelerek bunları yapıyoruz” dedi.

‘SOKAK CANLARINA DA SAHİP ÇIKALIM’

Corona virüsü tedbirleri kapsamında sokak hayvanlarının beslenme imkanının azaldığını anlatan Cebeci, “Esnaf ve diğer vatandaşlar evlerinde olduğu için bu canlar sahipsiz kaldı. Vatandaşlarımızdan ricam, evlerinden çıkmayabilirler ama kapılarının önüne veya çöp bidonlarının kenarına artan yemekleri ve bir kap da su koymaları. O zaman bizim yükümüz daha hafiflemiş olacak. Sahillerde de bu durum aynı. Oradaki canlar da maalesef kötü durumda. Yine burada kalanların desteğine ihtiyacımız var. Hastalıkla mücadele ederken, bu sokak canlarına da sahip çıkalım. Onlara sahip çıkarken, insanlık ve vatandaşlık görevimizi yapmış olacağız” diye konuştu.  DHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Çanakkale geçilemedi tarihin akışı değişti

Çanakkale geçilemedi tarihin akışı değişti

Mart 18, 2023, Çanakkale geçilemedi tarihin akışı değişti için yorumlar kapalı
Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı Çorum’da Meslektaşlarına Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınadı

Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı Çorum’da Meslektaşlarına Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınadı

Ekim 27, 2022, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı Çorum’da Meslektaşlarına Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınadı için yorumlar kapalı
Adana’da sokak hayvanları özel veteriner kliniklerince de kısırlaştırılacak

Adana’da sokak hayvanları özel veteriner kliniklerince de kısırlaştırılacak

Ağustos 4, 2022, Adana’da sokak hayvanları özel veteriner kliniklerince de kısırlaştırılacak için yorumlar kapalı
Dünya Veteriner Hekimler Günü Adana’da Kutlandı

Dünya Veteriner Hekimler Günü Adana’da Kutlandı

Nisan 30, 2022, Dünya Veteriner Hekimler Günü Adana’da Kutlandı için yorumlar kapalı